PRO PODPORU IMUNITY

PRO PODPORU IMUNITY

Vitamíny jsou velmi důležité pro normální funkci našeho organismu s prokázanými pozitivními účinky na náš imunitní systém. Jsou potřebné k antioxidační ochraně organismu proti oxidačnímu stresu, k zajištění fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.). Studie ukázaly, že výskyt některých onemocnění je spojen se sníženou hladinou vitaminů, jež se často nijak neprojevuje, avšak vede k rozvoji oxidačního stresu, jehož nežádoucí nadbytek poškozuje imunitní, nervové, jaterní, střevní a další buňky.
Při jakékoliv zvýšené psychické či fyzické zátěži, stresu, při onemocněních nebo při akutních a chronických zánětlivých či nádorových onemocněních dochází ke značnému zvýšení spotřeby některých vitamínů. Nitrožilním podáním lze tuto spotřebu efektivně kompenzovat, protože se tak může dosáhnout mnohem vyšší, tedy potřebné úrovně v krvi, čehož podáním ústy nelze docílit.
Preventivní podávání některých vitamínů infuzní cestou pak výrazně posiluje imunitní systém našeho těla. Jedná se o prevenci zdraví, která je bez bolesti i bez námahy.

Proč aplikovat infuzi místo podání ústy?

Vyšší než fyziologické koncentrace nelze dosáhnout při podání ústy či běžnou potravou díky omezeným transportním možnostem ve střevě. Takto lze docílit v krvi jen nízké koncentrace , která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků  je nutné vytvořit v krvi téměř 15 x vyšší koncentraci, což je možné dokázat pouze při nitrožilním podání. Nitrožilně lze podat i nárazové vysoké, gramové dávky.  Jeho metabolity, tedy to, co tělo nespotřebuje, jsou vylučovány (převážně močí).

Pro koho je terapie vhodná?

Působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému,  je vhodný pro všechny. Zejména pak pro každého, kdo trpí únavou či sníženou schopností koncentrace, silnou tvorbou vrásek, kdo má stres, psychickou zátěž či fyzickou námahu, psychické poruchy, opakované infekce (chřipky, angíny, rýmu, kašel, záněty plic atd.), alergie, metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka), křečové žíly, křehkost cév, revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů, autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba atd.) nebo nádorová onemocnění (v jakémkoli stádiu). Stejně tak je vhodný pro ty, kteří se delší dobu stravují nevyváženě, kouří, žijí ve stresu, také pro starší 65 let.

Co všechno dokáže?

V těle zastává mnoho funkcí, potřebujeme ho nejen při nachlazení, ale i pro jeho další účinky.

 • Posiluje imunitu
 • Pomáhá při hojení ran
 • Zmírňuje nachlazení
 • Urychluje léčbu
 • Ničí volné kyslíkové radikály
 • Slouží jako prevence některých onemocnění
 • Chrání tělo před kovy
 • Je důležitý při metabolismu aminokyselin
 • Zlepšuje odolnost proti infekcím
 • Je důležitý při vstřebávání železa
 • Pro zdravý vývoj kostí, chrupavek a zubů
 • Udržuje cévy pružné a pevné
 • Jedná se o prevenci paradontózy
 • Pomáhá při regeneraci organismu

Dávkování a cena

Terapie není hrazena z prostředků zdravotního pojištění a je vázána na lékařský předpis. Doporučené min. dávkování je 5 – 8 infuzních dávek v týdenních intervalech po dobu jednoho měsíce. Přesné dávkování určuje lékař po konzultaci s pacientem. Infuze podává erudovaná zdravotní sestra v dávce a frekvenci stanovené lékařem.

Cena jedné aplikace infuze včetně spotřebního materiálu (infuzní roztok, set k infúzi, spotřební materiál, aplikace) – je 1 000 Kč.

Cena vstupní konzultace s lékařem včetně stanovení možnosti podání a léčebného plánu – 200 Kč.

Délka procedury: cca 45 – 50 min.

Po terapii je třeba dodržovat pitný režim minimálně 2 l vody denně.

Před 1. aplikací  si prosím stáhněte a vyplňte Informovaný souhlas. Ke stažení zde: Informovaný souhlas

Nabídka platí pro registrované i neregistrované pacienty.

KONTAKTUJTE NÁS

Scroll to top