DETOX 

DETOX

Účinný antioxidant je látka, která se podílí na různých metabolických pochodech v organismu, má schopnost zneškodňovat volné radikály. Působí na činnost každé jednotlivé buňky všude tam, kde se volné radikály vyskytují, a to se týká nejen jater, ale i mozku, svalů, kůže apod. Řadí se k nejsilnějším antioxidantům.

Určité množství získáváme potravou, je v některých druzích masa a zeleniny, ale v malých koncentracích. Mladé buňky těla ho mají dostatek, ale počínaje 30. rokem věku glutationu v buňkách ubývá. Od 50. let věku ho v těle dokonce bývá o 50-70 % méně než v buňkách mladých. To s sebou nese předčasné stárnutí organizmu, vzniku řadu nemocí a poškození orgánů.

Pro koho je terapie vhodná?

Látka se významně uplatňuje při ochraně tkání před působením kyslíkových radikálů. Brání narušení genetické informace buňky, takže hraje důležitou roli i v prevenci zhoubných nádorů. Pokud si zajistíme dostatečnou hladinu, významně tím podpoříme antioxidační ochranu každé buňky v těle a tím se účinně bráníme stárnutí celého organismu. Dá se říci, že podporuje dlouhověkost a celkovou vitalitu. Zajišťuje ochranu kůže, brání jejímu poškození a zmírňuje projevy stárnutí pokožky. Můžeme o něm uvažovat také jako o látce s kosmetickým efektem.

Má velmi široké využití. Lze ho doporučit při rekonvalescenci po operacích, po prodělané mozkové mrtvici a infarktu, po úrazech hlavy, u třesu a při problémech s rovnováhou, při regeneraci po požití alkoholu, při regeneraci sportovců společně s ostatními antioxidanty, jako pomocnou látku při jaterních onemocněních.

Dávkování a cena

Terapie není hrazena z prostředků zdravotního pojištění a je vázána na lékařský předpis. Doporučené min. dávkování je 5 – 8 infuzních dávek v týdenních intervalech po dobu jednoho měsíce. Přesné dávkování určuje lékař po konzultaci s pacientem. Infuze podává erudovaná zdravotní sestra v dávce a frekvenci stanovené lékařem.

Cena jedné infuze včetně spotřebního materiálu (infuzní roztok, set k infúzi, spotřební materiál, aplikace) – 500 Kč.

Cena vstupní konzultace s lékařem včetně stanovení možnosti podání a léčebného plánu – 200 Kč.

Délka procedury: cca 45 – 50 min.

Po terapii je třeba dodržovat pitný režim minimálně 2 l vody denně.

Před 1. aplikací  si prosím stáhněte a vyplňte Informovaný souhlas. Ke stažení zde: Informovaný souhlas

Nabídka platí pro registrované i neregistrované pacienty.

 

KONTAKTUJTE NÁS

 

Scroll to top